Ochrana osobných údajov

TOP SHAR PEI 2015 slávnostný večer

Kto absolvuje výstavy so svojim psom vie, že nejde iba o to, aby človek zaplatil všetky náklady spojené s výstavou. Ale veľkú úlohu zohráva aj vlastná energia, ktorú človek tejto záľube musí venovať, podpora rodiny, obetovanie času na úkor vlastného oddychu či bežným záľubám. Často potlačenie do úzadia vlastného pohodlia, posedení pri kávičke, či u kaderníka, alebo oželenie futbalového zápasu lebo uprednostníte medzinárodnú výstavu.

Nie je to len o jednorazových víkendoch. Príprava psa tak, aby bol vo výstavnej kondícii chce full time po celý rok. A kde sú ešte vlastné sily, aby sme to celé zvládlo zabsolvovať?!
Precestujeme kilometre a kilometre, spoznáme hotely, hotelíky a čudovaté penzióny, ale aj nástrahy niekedy všetkého, čo človeka pri cestovaní môže postretnúť.
Tí, ktorí svet výstav nepoznajú sa pýtajú, čo z toho máme. Nuž osobne? Materiálne asi nič… Na druhej strane dobrý pocit z úspechu, radosť, že sa páči práve ten náš pes, stretnutie s priateľmi a často rovnako „postihnutými“ ľuďmi má svoju nevyčísliteľnú hodnotu.

Rok často ubehne ako voda a za nami je veľa výstavných stretnutí, skúseností, príhod. Niekedy je dobre zastaviť sa a zrekapitulovať. Vyhodnotenie najúspešnejších jedincov klubu je na to výborná príležitosť.

25.2.2016 v Galante v reštaurácii Taky´s sme strávili príjemné chvíle pri odovzdávaní ocenení TOP SHARE PEI 2015 sučka/pes.
Atmosféra slávnostnej večere so sviečkami, príjemným prostredím a vynikajúcim jedlom bola presne taká, ako si ju zaslúžia tí pre ktorých sme sa tam stretli. Bola SLÁVNOSTNÁ a PRÍJEMNÁ.

Z rúk predsedkyne klubu Mgr. Viery Staviarskej a členky výboru Ing. Ruženy Adamcovej prevzali ručne zhotovený obraz s podobizňami najúspešnejších jedincov klubu ich majiteľky Kristína Abeid a Veronika Bazsóva.

Niekedy si možno aj vy položíte otázku prečo klub vyhodnocuje NAJ výstavných psov (u niektorých plemien, ktoré majú pracovné skúšky aj naj pracovných.) Je výstavníctvo iba súkromná záležitosť, venovanie sa osobnej záľube?
Niekedy tomu tak je. Ale pokiaľ to, čo človek so psom robí naviac, pozitívne ovplyvní verejný obraz nášho plemena a pozitívne ho propaguje, potom je to činnosť na prospech nás všetkých, čo toto plemeno milujeme.
Vážime si každého nášho člena, ktorý prispeje k zlepšeniu povedomia o šarpejovi.

Tento rok boli najúspešnejší:
TOP SHAR-PEI 2015 – pes
Amadeus Bramasole
TOP SHAR-PEI – 2015 – suka
Adore Bramasole

Kto to bude v roku 2016? Tešíme sa už teraz. Ako vyplynulo z rozhovoru pri slávnostnom stole, tešíme sa hlavne na úprimné stretnutia a vzájomnosť, ktorá by nás mala všetkých zbližovať.
Urobme pre to čo najviac. Nech máme stále radosť zo stretnutí tak, ako to bolo teraz.

Celoročná súťaž o TOP jedincov klubu pre 2016 už začala. A či máte vysoké ambície, alebo len jednoducho chcete stráviť zaujímavú chvíľku so svojim psom vo výstavnom kruhu, pridajte sa k nám. Budeme sa tešiť.

Viera Staviarska
Shar pei klub Slovensko – predseda